Fen ve Anadolu Lisesi

Gerçek hayata geçişin son adımına hoş geldiniz.

Öğrencilerimizi sadece üniversite sınavına değil; üniversite hayatına, iş hayatına ve aynı zamanda sosyal hayata hazırlıyoruz. Bu sistemi tamamen kendilerini keşfedebilmelerini ve yeteneklerini geliştirebilmelerini sağlayacak altyapı ile oluşturuyoruz. Bu doğrultuda proje bazlı çalışmalar, Steam Maker eğitimi, hayata hazırlamaya dair en önemli unsurlardan biri olan yaşamsal ödevlerimizin yanı sıra kültür, sanat ve sosyal sorumluluk projeleri alanlarında çalışmalar yapıyoruz.

Eğitimde sürdürülebilirliği sağlama noktasında Pelikan Eğitim Kurumlarına özgü proje bazlı eğitim modelini uygulayarak vizyoner ve donanımlı bireyler olarak lise eğitimlerini tamamlamalarını sağlamak ve doğru bakış açısı ile geleceğe emin adımlarla ilerlemelerini desteklemek en büyük hedefimizdir. Öğrencilerimizin araştırma, inceleme, problemi anlama ve çözme, açık iletişim kurma, medya ve teknoloji okuryazarlığı, eleştirel bakış açısı kazanma, yaratıcı olma ve ekip ile birlikte iş
birliği yapabilme becerileri ile donatılmış olarak yetişmelerini ve 21. Yüzyıl becerilerinin yanı sıra bilgiye ulaşma ve girişimcilik konularında denge sağlayarak kendi yeteneklerini hayata geçirme şanslarına sahip olmaları için bire bir ilgi ve öğrenme stilleri sunuyoruz. Biz bu disiplinler ile öğrencilerimizin ilgi ve meraklarını birleştirerek öğrenme motivasyonlarını keşfediyor ve geliştiriyoruz.

Pelikan Koleji Lise Günlüğü

📌 AYT-TYT Programı

📌 Proje ve Araştırma

📌  Ritmik Abaküs Eğitimi

📌 Steam Maker (Robotik Kodlama)

📌 NLP

📌  Değerler Eğitimi

📌 Yaşamsal Çalışmaları

📌  Güzel Sanatlar Eğitimi

📌  Kulüp Çalışmaları

📌 Sahne Sanatları

📌 Zeka Oyunları

📌 Kültür ve Sanat Gezileri

Pelikan Kolejinde, 9. Sınıftan itibaren tüm sınıf düzeylerinde, AYT-TYT programı uygulanarak öğrencilerin başarılarını arttırıcı çalışmalar yapılmaktadır. Öğrencilerimizin başarılı bir üniversiteye hazırlık süreci geçirebilmeleri ve motivasyon – performans dengesini maksimum düzeyde kurabilmek adına eğitimde altyapı sorununu ortadan kaldırıyoruz.
 
Peki, nasıl yapıyoruz?
Okulda sağlam bir temel oluşturulmadan öğrenci ne sınavda başarı elde edebilir ne de kariyer hayatlarında tam anlamıyla başarılı olabilir. Bizim için önemli olan “günü kurtarmak” değil “hayat kazanmaktır.” Bu ilke ile ilerlediğimiz yolda, öğrencilerimiz hangi alana yönelirse yönelsin süreci baştan başlatıyor ve temeli güçlü atarak ilerlemelerini sağlıyoruz.

Pelikan Koleji ile Üniversiteye Hazırlan!

Bir sınava tam donanımlı hazırlanmanın yolu güçlü temel, disiplinli çalışma ve tekrar etmekten geçer. Bu sistem her öğrenci için geçerlidir. Öğrencilerimizi sürece hazırlarken sadece sınav odaklı ilerlemiyor, onların mental sağlıklarını da göz önünde bulundurarak ayrıntılı çalışmalar yapıyoruz. Zaman içerisinde gelişen ve değişen sınav sistemine adapte olmaları için onlara sınav ile alakalı tüm bilgileri vererek işe başlıyoruz. Bu noktada öğrenci – öğretmen – aile ilişkisini güçlü tutuyoruz. Sınava dair öğrencilerimizin kendilerini eksik hissettiği ders ya da konularla ilgili bire bir eğitim veriyor, konu anlatıyor ve soru çözüyoruz. Tüm eksikleri kapatırken Pelikan Okul Takviye Kursundan yararlanıyor ve etüt çalışmaları yolu ile öğrencinin öğrenme hızına ve bireysel özelliklerine göre desteğimizi sunuyoruz. Elbette bu noktada işin içine sınav kaygısı ve stresi de dahil oluyor. Bu sistem ilk olarak Kurucu Müdürümüz Gülay Körükmez tarafından keşfedilen ve sertifikalı aldığı eğitim olan Neuro- Linguistic Programming (NLP) programından faydalanıyoruz. Öğrencilerimiz ile birlikte her sabah Pelikan NLP yaparak onların ruh – beden – zihin dengesini koruyoruz. Yerel ve ulusal sınavlarda stres ve kaygı ile baş edebilmeleri, kendilerine güvenmeleri ve mücadele etmek için motivasyonlarını kaybetmemeleri adına bilinç ve bilinçaltı arasındaki iletişimi kuvvetlendirerek kaygı oluşturacak düşüncelerden arındırıyoruz.

Üniversite hazırlık aşamasında kurumumuzun kurup geliştirdiği PES 21 ile öğrencilerimiz eksiksiz şekilde sınava hazırlanabiliyor. 11. Sınıfta tüm YKS müfredatını öğrencilerimize aktarıp, 12. Sınıfta yine bu konuları daha da pekiştirecek çalışmalar yaparak, sınava hazırlanıyoruz. Bu çalışma öğrencimizin sınav hazırlık sürecini daha uzun süreye yaymakta, onlardaki çalışma bozukluklarını tamir etmemiz için bize de yeteri kadar zaman sunmaktadır. Bu çalışmalar neticesinde sınava hem mental hem de fiziksel olarak sınava hazırlanmaktayız.

Kültürel ve Kulüp Çalışmaları

Öğrencilerimizin istek, ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri adına yapılan çalışmalardır. Sosyal ve sanatsal etkinlikler ile öğrencilerimizin kendilerini tanımaları, isteklerinin gücünün farkına varmaları ve birlikte çalışarak bu yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlıyoruz. Bu nedenle lise eğitimimizde en az bir enstrüman öğretiyor ve resim çalışmalarında standardın dışına çıkıyoruz. Ders dışı boş aktivite Pelikan Koleji ile asla bağdaşmayan bir düşüncedir. Bu noktada akademik programın içeriğini “yeni deneyimler keşfet” ile güçlendirerek onların sosyal hayatta da kendilerini pekiştirmelerini amaçlıyoruz. Sporsal faaliyetlerde sadece kurum içerisinde değil farklı alanlarda yenilikler katıyoruz. Örneğin; doğayı tanımaları, sevmeleri ve sahip çıkmaları için fırsat yaratıyor ve trekking yapıyoruz. Yeni ormanlar keşfediyor, dağlarda nefes alıyoruz. Pelikan Koleji öğrencilerinin doğaya ve canlıya saygılı bireyler olmaları için hayata bakış açılarını genişletiyoruz. 

 

Farklı ol, üretken ol, çağdaş ol.

 

Öğrencilerimizin akademi içerisinde başarılı olmalarını hedeflediğimiz gibi aynı zamanda yaratıcı olmaları konusunda da destekliyoruz. Bu nedenle lise eğitimimizde yazılım dersleri, sahne sanatları ve sosyal sorumluluk eğitimlerini arttırarak çağın ilerisinde olmaları için onlara ışık tutuyoruz. Gelecekte kendilerine ve topluma katkı sağlayacaklarının bilincindeyiz. Bu nedenle Pelikan Koleji ile güçlü, dinamik ve özgün fikirlere sahip, öğrenimlerinde tüm bilimsel süreç becerilerini kazanmış bireyler olarak üniversite hayatlarına avantajlı bir şekilde başlayacaklar.