İlkokul

Çocukların ilkokul yıllarında kazandığı temel bilgi, beceri ve değerler, onların karakterini şekillendirecek davranışları oluşturur. Bu nedenle eğitim hayatlarının bu dönemlerinde çocukların içindeki potansiyelin farkına varmak ve desteklemek gerekmektedir.

Çocuğunuz Emin Ellerde

Her öğrencinin kendine özgü öğrenme stili vardır. Hiçbir öğrenme stili birbiri ile kıyaslanamaz ya da iyi ve kötü diye ayrıştırılamaz. Çocuklar bu dönemde tam zamanlı oyun çağını geride bırakarak yeni bir dünyaya adım atarlar. Bu noktada yeni tanıştığı ve zorluk yaşayarak öğrendiği bilgileri içselleştirirken kendilerine özgü yollar dener. Ana dili öğrenme ve akıcı olarak zengin bir şekilde konuşabilme, yabancı dilde iletişim kurabilme, sayısal ve sosyal yeteneklerini geliştirebilme ve arkadaşlık ilişkilerinde aktif rol almayı öğrenebilme gibi becerileri kazanmaları ilkokulda gerçekleşir.

Pelikan Koleji olarak amacımız çocuk yetiştirmek değil, insan yetiştirmektir. Bu sebepten dolayı ilkokul birimindeki öğrencilerimize görsel, işitsel, dokunsal ve sayısal olarak olabildiğince canlı ve çok çeşitli eğitim materyallerini sunmanın öneminin farkındayız.

MEB müfredatına uygun olarak geliştirilmiş eğitim içeriğimiz ve sadece Pelikan Kolejinde bulabileceğiniz Mental Aritmetik, Robotik Kodlama, Çift Yabancı Dil ve NLP Motivasyon Eğitim gibi örnek oluşturacak eğitim modellerimiz ile  öğrencilerimize uygun şartlar sağlayıp, onların eğitim başarılarını üst seviyeye çıkarıyoruz. Bu felsefeyle birlikte öğrencilerimizi sevgi, saygı, umut, disiplin ve fedakarlıkla yoğurarak hayata hazırlıyoruz.

Pelikan Koleji Keşif Alanı

📌 İngilizce Eğitimi

📌 Almanca Eğitimi

📌 Steam Maker (Robotik Kodlama)

📌 Ritmik Abaküs Eğitimi

📌 Neuro-Linguistic Programming (NLP)

📌 Müzik Eğitimi

📌 Resim Eğitimi

📌  Yaşamsal Çalışmalar

📌 Kulüp Çalışmaları

📌 Sahne Sanatları

📌 Zekâ Oyunları

📌 Kültür ve Sanat Gezileri

Okulumuzda öğrencilerimizin merak ve keşfetme isteklerini uyandırarak gözlemleme, neden-sonuç ilişkisi kurarak çözüme ulaşma ve eleştirel düşünerek sorgulamalarını hedefliyoruz. Doğal keşfetme arzularını tetiklediğimizde bilgiler öğrencilerin zihinlerinde kalıcı yere ulaşır. Böylece okuma, yazma ve aritmetik konularda kazanılan edinimler gelecek yıllarda da etkin olmaya devam eder.

Odağımız Çift Yabancı Dil Eğitimi
Pelikan Kolejinde anasınıfından itibaren tüm birimlerimizde AB standartlarında Almanca ve İngilizce olmak üzere çift yabancı dil eğitimi verilir. Akademik branşları İngilizce ve Almanca olan eğitimcilerimiz, her öğrenci ile bire bir ilgilenerek onların dil gelişimlerini yakından takip ederler. Eğitimlerimiz sadece teori olarak ders kapsamında değil aynı zamanda oyunlar ve aktivitelerle günlük yaşantının içine konumlandırılarak verilmektedir. Bu sayede öğrenci günlük yaşantısında yabancı dilden kaynaklı özgüven eksikliği ve kaygı yaşamayarak doğal sürecin bir parçası olur. Ev ortamında da yabancı dilden uzaklaşmamaları adına aktif çalışma yaparak kesintisiz İngilizce ve Almanca eğitimlerimizi sürdürmekteyiz.

Dünya Standartlarında Ritmik Abaküs Eğitimi
Her gün öğrencilerimize yeni bir şeyler katıyor aynı zamanda var olan düzenimizi de ilerletmeye devam ediyoruz. Dünya’da ilk olan abaküsle onluk sisteme dayalı ritmik sayma sistemini, kurucu müdürümüz Gülay Körükmez öncülüğünde keşfettik ve öğretmen kadromuzla birlikte 9 kitap halinde getirerek abaküslerimizi dizayn ettirdik. Abaküsümüz birbirine paralel 4 çubuk ve bir çerçeveden oluşma ve her çubuğun üstünde 9 boncuk bulunmaktadır. Paralel çubukların her biri 10’un kuvvetlerini gösterir. Öğrencilerimiz bu sistemle sayılar arasındaki akrabalık ilişkilerini daha kolay çözerek ritmik saymayı keyifli hale getiriyor.

Bu eğitimin temel amacı; abaküs eğitimi alan öğrencilerimizin hiçbirinde matematik alt yapı sorunu oluşmamakta ve dört işlem becerisini seri bir şekilde yapabilmektedir. Artı olarak çocuklarda matematik adına oluşmuş olumsuz algıları ve kaygıları da yok ederek matematiğe karşı ilgili biri haline dönüştürmektedir. Sadece sayısal olarak gelişim sağlamıyor aynı zamanda sosyal hayatta da öğrencinin ön plana çıkmasını sağlıyor.

Sadece Pelikan Kolejinde var olan eğitim modeli ve kitaplarımız tüm birimlerde ders olarak işletilmektedir.

Bu ders ile öğrencilerimiz mutlu, biz mutluyuz.