Hakkımızda

Pelikan’da çocukların öğrenmesini, yol göstermesini ve fark yaratmasını istiyoruz.

 

1998 yılında Darıca’da  Pelikan Etüt Eğitim Merkezi olarak doğduk. İdeallerinden ödün vermeyen öğretmenlerle çalışmak ilk hedefimiz oldu. Eğitime farklı bakışımız ve sönmeyen idealistliğimizle önümüze birçok engel çıkacağını biliyorduk. Ülkemiz ve geleceğimiz için yılmadan çalışarak 2009 yılında Gebze şubemizi açtık. Benzerleri arasında hemen fark edilen kurumumuz okullaşma yoluna giderek 2015 yılında Özel Pelikan Ortaokulu’nu açmış ve halen ülke geleceğine katkı sunmaya devam etmektedir.

4000+

öğrencİ

#1

Velİ Memnunİyetİ

25+

Yıllık Tecrübe

Yolculuk

“Hayat o kadar ilginç ki, sen ne istersen zamanı gelince senin önüne sunuyor ve sen onları bir şekilde yaşıyorsun. En umutsuz olduğun anda bile, yaşıyorsun.”

Pelikan Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü

Gülay Körükmez 

Misyon &
Misyon

Akademik eğitim ile öğrencilerinin başarısını en üst seviyeye çekerken kişisel gelişimlerine de değer vererek mutlu birey, mutlu aile, mutlu toplum yaratma amacını gerçekleştirmek için ülkesinde öncü okul olmak.

Kampüs

Ahu UZ

Öğrencinin Velisi

 

Pelikan Ailesinde sadece kaliteli eğitim verilmiyor aynı zamanda öz güveni yüksek, kendini ifade edebilen, sevgi, saygı, paylaşım, destek, çözüm üreten, el becerilerini geliştirebilen gençler yetiştiriliyor.

İLETİŞİM

Tanışmak için sabırsızlanıyoruz!​