Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı Dil Konuşmak Eğitim, Çift Yabancı Dil Konuşmak Yaşam Stilidir!

Dil eğitimi birey anne karnına düştüğü ilk andan itibaren başlar ve ana dillerini çevresindeki sesleri duyarak öğrenirler. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise kitap, eğitmen ya da herhangi ezberleme alanı olmayan bebeklerin dil öğrenip 12 aydan itibaren gelişim göstermeleridir. Bu sebepten dolayı çocuklar, küçük yaştan itibaren yabancı dil eğitimine başlayabilirler. Özellikle 3 yaşına kadar yabancı dil öğrenmeye başlamış çocuklarda dil pratiğinin daha hızlı geliştiği bilimsel açıdan kanıtlanmıştır.

Bir dili 4 yaşından itibaren etkin bir şekilde kullanmaya başlayan çocuklar, bu yaştan önce yabancı dil eğitimine maruz kalmışlar ise dili konuşmaları da o kadar hızlı ve akıcı olur. Anasınıfında yabancı dil eğitimine başlayan çocuklarda öğrenme şekli oldukça önemlidir. Onlara verdiğiniz bu eğitimin bir ders gibi algılamasına izin verirseniz bu noktadan itibaren çocuktan yabancı dil öğrenmesini bekleyemezsiniz.

Peki, nasıl öğreteceğiz?

Minik Pelikanlarımızın yabancı dilden sıkılıp uzaklaşmamaları için onlara oyun ve eğlence dünyası içinde eğitim veriyoruz. O yaşlardaki çocukların hayatları oyun teması üzerine kurulu olduğu için onlarla iletişim de oyun yolu ile kurulmalıdır. Oyunlar ile birlikte, eğitim sürecinde çocuğun duyularına ne kadar hitap edilirse öğrenmesi de o kadar kalıcı olur.

Erken çocukluk döneminde beyin yeni şekillenmeye başlar. Sağ ve sol lob olgunlaşmadığı için doğal yollarla zorlamadan eğitim verilebilir. Yabancı dilde şarkılar, hikayeler, oyunlar ve çizgi filmlerle onun dünyasını renklendirerek yabancı dil eğitimi veriyoruz.

Çift Dil Eğitimi Veren Tek Anaokulu!

İnsanların hayatındaki en sihirli zamanlar okul öncesi zamanlarıdır. Hayatı burada öğrenmeye başlar ve burada tadına varırsınız.

Çift dil eğitimi anasınıfı çağındaki çocuklarda zihinsel bağlantı kurma, soyut düşünme, pratik çözüme ulaşma ve hızlı öğrenme becerileri katar. Çift dil eğitimi almış çocuklar üzerinde yapılan araştırmalar doğrultusunda, çocukların bilişsel gelişimlerinin daha üst düzeyde olduğu açıkça gösterilmiştir.

Anasınıfında çift dil eğitimi alan çocuklar, dildeki sesleri çıkarabilmek için gırtlak ve dil konularında gelişim gösterirler. Bu sayede öğrenilecek olan hedef dillerin aksanlarını küçük yaşlarda kolay ve doğru yoldan öğrenirler.

Pelikan Kolejinde Çift Yabancı Dil Eğitimi Mezun Olana Kadar Devam Eder

Pelikan Kolejinde İngilizce ve Almanca dil eğitimi anasınıfından itibaren ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere tüm birimlerimizde ara vermeden verilmektedir.

Çocuklarımızın akademik ve bilişsel becerilerini üst düzeyde geliştirmeleri için uygulanan çok yönlü bir eğitim programı bünyemizde bulunmaktadır. Hedeflerimiz doğrultusunda program içine entegre edilen tüm konular, aktivite ve etkinlikler, branş olarak İngilizce ve Almanca akademik eğitimlerini tamamlamış öğretmenler tarafından verilmektedir. Çift dilde eğitim alan çocuklarımızın sınıf ortamları, günlük hayatlarında ve doğal yaşam alanlarında, eğlenceli ve huzurlu olarak yaratıcılıklarını geliştirebilecek şekilde hazırlanmıştır. Bu sayede tüm öğrencilerimiz, yabancı dili görerek, duyarak, dokunarak, ifade ederek ve uygulayarak öğrenir.