Spor Kulübü

Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.

Pelikan Spor Kulübü, Atatürk’ün özdeyişini benimsemiş ve spor felsefesinde her daim uygulamak üzerine kurulmuş bir kulüptür.

Spor eğitimi, okul müfredatının ayrılmaz bir parçasıdır. Öğrencilerimiz spor aracılığıyla disiplin, anlayış, iletişim, takım çalışması ve azimli olmayı öğrenir. Bu tutum ve davranışların öğrencilerimizde sosyal hayatlarında artı sağlarken aynı zaman da derslerde konsantrasyonun ve akademik gelişim seviyesinin de artmasına olanak sağlar. Spor kulübünden tüm öğrencilerimizin zevk alabilmeleri için geniş bir yelpazede, çeşitli fiziksel aktiviteler içerecek şekilde tasarlanır.

Spor ile birlikte sağlıklı yaşamın önemini de aşılamaya çalışarak öğrencilerimizin sağlıklı beslenmelerini sağlıyoruz. Günümüz hızlı tüketim çağında yiyecek içeriklerinin kimyasal ile dolması, yağlı ve hormonlu gıdalar ile beslenmelerini önlemek için kulübümüzde besin eğitimini veriyoruz. Düzenli uyku, bol su tüketimi, protein ve vitamin ağırlıklı beslenme konularında erken yaşta bilinç kazandırarak hayat boyu devam ettirebilecekleri rutinler oluşturuyoruz.

 

 

Fiziksel aktivitelerimiz;

  • Basketbol
  • Voleybol
  • Futbol
  • Masa tenisi
  • At binme
  • Trekking
  • Mountrain Outdoor Academy Kampları

İyi hazırlanmış eğitim içeriklerimiz ile öğrencilerimiz kulüp içerisinde diledikleri alana yönelebilir ve o alan ile okul dışında da dilediği kadar vakit geçirme imkanına erişebilir.

Pelikan Spor Kulübünün en belirgin özelliği doğaya ve canlıya olan sevgisi ve saygısıdır. Bu nedenle öğrencilerimiz ile birlikte yeni dağ yolları keşfediyor, ormanlık alanlarda yepyeni bitkileri ve canlıları tanıyoruz. Mountrain  Outdoor Academy Kampları ile şehirden uzak, ezberlenmiş eğlence anlayışından farklı doğanın kalbinin attığı yerlere kamp kuruyoruz. Orman içerisinde doğayla uyumlu olabilmek adına hepimizin ihtiyaç duyacağı ekipmanlar ile yola koyuluyoruz. Özel tasarlanmış aktivite parkurlarında keyifli vakit geçirirken doğa sporl