Satranç Kulübü

Satranç ile yaşam arasında hiçbir oyunda bulunmayan bir gerçeklik bağı vardır. Birçok sanat, spor ve kültürel aktivite ile ilgili yaşam ile bağlantı kurmaya çalışılmış fakat hiçbiri satranç kadar gerçeğe yakın olmamıştır. Pelikan Satranç Kulübü, öğrencilerimize stratejiyi ve disiplini eğlenceli bir şekilde öğretmeyi hedeflemektedir.  

Satranca ilgi duyan ve öğrenmek isteyen öğrencilerimiz; dikkat etme, detayları ve uzağı görme, problem çözme yeteneğini geliştirmeleri amaçlanır. Satrancın getirileri sayesinde zihinsel gelişim hızlı bir şekilde sağlanır. Temel sebebi ise farklı bakış açılarını görebilme, güçlü kavrama yeteneği oluşturma, rakiplerinin hamlelerini önceden algılama ve ona göre davranarak hareket etme ile oluşur.  

Satranç öğrenmek sadece oyun içerisindeki stratejiyi çözmek değil, hayatın gidişatına da yön verebilmektir. Öğrencilerimiz kulübümüzde eğitim görürken aktif soru sorabilen, fikirlerini beyan etmekten çekinmeyen ve düşüncelerini sonuna kadar savunabilen bireylere dönüşürler. Bu nedenle satranca ilgisi olan ve azimle çalışan öğrencilerimizin burada kendilerini keşfetmeleri sağlanır.