Ana Sınıfı

Çocuklarınızı sizin kadar sevebilecek, sevgi yuvasında güvenle ve huzurla vakit geçirmelerini sağlayacak bir yer biliyoruz. Doya doya çocuk olabilecekleri, sevgiyi, saygıyı ve paylaşmayı önemseyen, pembe anılarında bizi sevgi ve tebessüm ile anacak çocuklar yetiştirmek için sıcak bir ortamda eğitimin en iyisini sunuyoruz.

Mutlu Çocuk Yetiştiriyoruz

Çocuklar bir çiçek tohumuna benzer. Sağlıklı gelişim için tohumun doğru bakılması hayati önem taşır. Güneş ışığında ve aydınlıkta kalmalı; sevgiyle ve ilgiyle büyüyerek tomurcuklanmalıdır. Siz hiç gölgede kalmış bir bitkinin çiçek açtığını gördünüz mü? İşte çocuklar da tam olarak böyledir.

Mutlu, insani değerlere önem veren, canlıları seven, saygılı, üretken nesiller yetiştirmek için bu yoldayız.

Pelikan Anasınıfı, çocukların eğitim etkinliklerinden keyif alabilecekleri, arkadaşlık ilişkisi kurarak yeni oyunlar üreteceği, çift yabancı dil eğitimi, robotik kodlama ve ritmik abaküs eğitimleri ile geleceğine katkı sağlayacağı bir yerdir. Bizler, öğrenmeye ve öğrendiğimizi uygulamaya, tadını çıkarmaya, başarıya ulaşmak için mücadele etmeye ve yeni deneyimler ile hayatı tanımaya çalışıyoruz.

Peki, biz neler yapıyoruz?

📌 Türkçe Dil Eğitimi

📌 Çift Yabancı Dil Eğitimi

📌 Steam Maker (Robotik Kodlama)

📌 Değerler Eğitimi

📌 Ritmik Abaküs Eğitimi

📌 Güzel Sanatlar Eğitimi

📌 Fen ve Doğa Çalışmaları

📌 Gezi ve Gözlem Çalışmaları

📌 NLP

📌 Mutfak Atölyesi

📌 Aylık Bülten

Çocuğunuzun gelişimsel özelliklerini destekleyici eğitim programlarımızda aynı zamanda bireysel yeteneklerini keşfetmesi sağlanırken, sosyal hayatta iletişim gücü yüksek, kendisini ifade etme becerilerini geliştiren destekleyici bir eğitim programı uygulanmaktadır.

Pelikan Örnek Eğitim Modeli; Hayal Et, Geliştir ve Gerçekleştir!

Pelikan Anasınıfı eğitimcileri “hayal et, geliştir ve gerçekleştir” eğitim modelini benimseyerek Minik Pelikanların ellerinden tutup geleceğe adım adım ilerliyorlar. Hazırlanmış eğitim programlarının hepsinde temel amaç çocukların yeteneklerini keşfedebileceği çalışmalar yapmasıdır. Merak duyguları olan, araştırma yapmayı seven, öğrendiği bilgileri arkadaşı ile paylaşarak onu da öğrenmeye teşvik eden çalışkan ve mutlu bireyler olmalarını istiyoruz.

Verilen eğitimin her aşamasında proje odaklı düşünme vardır. Minik Pelikanlarımız teori olarak öğrendiği bilgileri gerek okul çatısı altında gerekse günlük hayatta somut yaşam becerilerini pekiştirmesini sağlar.

Sadece Yabancı Dil Değil, Çift Yabancı Dil; İngilizce ve Almanca Öğreniyoruz.

Erken yaşlarda verilen yabancı dil eğitimi hem kalıcı olur hem de çocukların dilleri esneyerek aksanlı konuşmaya alışırlar. Global çapta en çok konuşulan iki yabancı dili Pelikan Anasınıfı vermektedir. Çocuklarımıza verdiğimiz eğitim okul sınırları içerisinde kalmayıp günlük hayatlarında da konuşmaları için evlere projeler ve ödevler veriyoruz. Böylece çocuklar okulda oyun ile birlikte aldığı yabancı dil eğitimini aynı zamanda sosyal hayatlarında da uyguluyorlar.

Pelikan Anasınıfında branşı İngilizce ve Almanca olan eğitimcilerimiz çocuklarımız ile bire bir ilgilenmekte, onlarla oyun oynamakta ve gelişimlerini gözlemlemektedir.

Matematik ile Anasınıfında Tanışıyorlar

Sadece Pelikan Kolejine özgü eğitim sistemi olan Ritmik Abaküs eğitim çocuğun gelişimi için oldukça önemlidir. Soyut kavramlara sahip olan matematik bilimi, çocuklarımızın zihinlerine daha iyi yerleşmesi ve temelini sağlam tutması için anasınıfından itibaren eğitimini vermeye başlıyoruz. Böylece çocuklar ilkokula başladıklarında matematik altyapıları sağlam olduğu için korku ve kaygı ile yaklaşmayacak, derslere severek girecektir.

Zihinlerimizi Geliştiren Yeni Oluşum; Robotik Kodlama

Robotik kodlama, çocukların zihinlerini geliştirmesi ve analitik düşünme yeteneği oluşturması açısından oldukça etkilidir. Ne kadar erken yaşta bu eğitime başlanırsa çocukların gelecekleri o kadar aydınlanır.

Elbette kodlama denildiğinde akla bir sürü şey gelebiliyor. Unutmamalıyız ki, onlar daha okul öncesi.

Bu nedenle verilen eğitim daha oyun ve aktivite ağırlıklıdır. Çocuklarımıza “eğlenerek öğren” modelini yaşatıyor ve burada oldukları süre boyunca sıkılmadan, kaçmadan derslere girmelerini sağlıyoruz.

Robotik kodlamanın çocuklara faydası oldukça fazladır. Bunlardan birkaçı;

🟠 Yaratıcılık

🟠 Eleştirmeyi Öğrenme

🟠 Neden Sonuç İlişkisi Kurabilme

🟠 Grup Uyumu

🟠 Kişisel Gelişim

🟠 Meslek Edinimi

Robotik kodlama eğitimi verdiğimiz çocuklarımızda daha önceki dönemlere göre oyuncakları ile öylesine oynamıyor aksine daha fazla anlamlandırarak ve tanıyarak oynuyor.

Bu tip eğitimlerle çocuklara küçük yaşta farklı noktadan bakmayı ve farkındalık oluşturmayı çok seviyoruz.

Mutlu öğreniyor, mutlu öğretiyoruz.