Değerli öğrenciler, sınav sürecinin en kritik dönemlerinden birine adım atıyoruz. Kalan süreçte yapılan çalışmalar artık altın değerinde. İstisnasız bir gerçek var ki tüm bu sınav sürecinin sonucunda derece yapan, hedefine ulaşan ve istediği liseye yerleşen herkes son aylarda sıkı çalıştığını ifade edecek. Ayrıca elinden geleni yapanlar, sonuç ne olursa olsun pişmanlık yaşamayıp göğsünü gererek “Gerekeni yaptım.” diyebilecek.

Öyleyse önümüzdeki süreci iyi bir şekilde değerlendirelim ve her şeye rağmen mücadele etmeye devam edelim. Unutmayın, LGS zor değildir, zor olan ders çalışma konusunda kendinizle olan mücadelenizdir. Bu koşullara, bu amansız mücadeleye rağmen çalışma noktasında istikrar gösterebilen herkesin çok başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Yaptığınız planlamalar, tuttuğunuz ajandalar, çözdüğünüz bütün sorular ve deneme sınavlarında kazandığınız olumlu alışkanlıkların her biri LGS gününde sizinle birlikte olacak. Bugünkü ciddiyetiniz ve kararlılığınız sizi yalnız bırakmayacak. Gecenin en karanlık anından sonra güneşin doğmaya başlaması gibi çalışmakta en çok zorlandığınız, motivasyonunuzun en alt seviyelere indiği anlarda dahi hedef ve kararlılığınız sâyesinde disiplinli çalışmaya devam edip güzel günlere ulaşacaksınız.

Biraz daha dişimizi sıkalım, elimizden geleni sonuna kadar yapalım. “Az kaldı, bitiyor.” diyerek kendimizi motive edelim. 1 ay sonra istesek bile bu sınava çalışamayacağımızı kendimize hatırlatalım.

Güneşli günler yakın…
Hepinize kolaylıklar dilerim…

Değerler Eğitiminin Sınavı

Her yıl Ramazan ayı geldiğinde, toplumumuzda dayanışma ve yardımlaşma duyguları pekişir. İnsanların kendini iyi ve huzurlu hissetmesini sağlayan bu manevi ay, özellikle değerler eğitiminin bir