Pelikan’da Görsel sanatlar

Sanat insan zekasının doğayı işlemesi, kendi amaçlarına göre onu etkilemesidir.

İlk çağlardan beri insan güzel sanatların tümünü, kendini ve ait olduğu toplumu geliştirme, zenginleştirme ve güçlendirme yolunda vazgeçilmez bir etkinlik olarak görülmüştür. Sanat eseri sayesinde insan bulunduğu çevreyi algılar, çevresini farklı bir gözle bakmayı ve bu bakışla eyleme geçmeyi öğrenir.

Kişiliklerinin gelişiminde önemli rol oynar: duyan, düşünen, yaratan, soyut kavramları daha kolay algılama, insanlara hoşgörü ile bakabilme, belirli bir güzellik anlayışına ulaşmak sanatın insan üzerinde yaptığı katkılardan bazılarıdır.

Görsel sanatlar dersimde İlkokul öğrencilerimiz ile çizgi çalışması ve sihirli renkler ile ilgili çalışmalar ile başladık. Ortaokul binamızda küçüklerde kendi sokaklarını çizip elişi kağıdı ile tamamladılar, tamamlama çalışması ve pastel boya tekniğini anlatarak çalışmalar yaptık. 29 Ekim Cumhuriyet bayramı için resim yarışması yapıldı ve derece alan öğrencimiz ortaokul binamızın duvarına çizip boyamasını da kendisi yapıcak . Kendi tişörtlerinin tasarımını çizip ve boyadılar. Bunun ile birlikte kendi tişörtlerini yapmış oldular. Yağlı boya ve akrilik boya tekniği anlatıldı ünlü ressamların röprodüksiyonlarını akrilik boya ile boyadılar. Lise binamızda da akrilik boya tekniği anlatıldı ve ünlü ressamların ( Türk ressamlar ve Yabancı ressamlar)röprodüksiyonları yaptırıldı ve dönem sonuna kadarda akrilik boyamaya devam edilecek. Ayrıca 2. Röprodüksiyon çalışmalarını kendi istedikleri renklerde boyaya bilecekler.

Değerler Eğitiminin Sınavı

Her yıl Ramazan ayı geldiğinde, toplumumuzda dayanışma ve yardımlaşma duyguları pekişir. İnsanların kendini iyi ve huzurlu hissetmesini sağlayan bu manevi ay, özellikle değerler eğitiminin bir

Cambridge Okulları: Eğitimde Kalitenin İzinde

Günümüzde eğitim, bireylerin ve toplumların gelişimi için kritik bir rol oynamaktadır. Eğitim kurumlarının kalitesi, öğrencilerin akademik başarısı, kişisel gelişimi ve gelecekteki kariyerleri üzerinde derin etkilere

Sınavlara Hazırlıkta Davranış Eğitimi

Sınav dönemleri, öğrenciler için hem heyecan verici hem de zorlayıcı bir süreçtir. Başarılı olmak için sadece bilgi değil, aynı zamanda doğru davranışları sergilemek de önemlidir.