Özel Pelikan Eğitim Kurumları’nda NLP

NLP ( Neuro Linguistic Programming ) sinir dili programlama demektir .

Neuro:  Beynimiz ve duyularımızı ifade eder .

Linguistic: Kullandığımız dil ve davranışları tanımlar .

Programming: Algı ve ifadeler arasında bağ kurmamızı sağlar .

Her şey beyinle başlar . Beyin davranışımızın , düşüncemizin ve algımızın temel taşıdır. Hayatımızda karşılaştığımız olumlu yada olumsuz her türlü düşünce beynimizi etkiler. NLP , karşılaştığımız bu olumsuz sorunları olumlu düşündürmeye yönelten eşsiz bir yöntemdir . Özel Pelikan Eğitim Kurumu NLP aracılığıyla  “Pozitif düşünün ki beyninizdeki olumsuz düşünce yerini pozitif sonuçlara bıraksın ! “ metodolojisi ile öğrencilerimiz yepyeni algılara açık hale geliyor.

NLP ne işe yarar ?

Bazen sinirli , stresli veya karamsar olduğumuz durumlar olabillir . NLP , zihnimizin nasıl çalıştığını ve dünyaya nasıl açılardan baktığımızı fark etmemizi sağlar. Bunun yanı sıra , başkalarıyla iletişim kurmada uyumlu olmamızı , duyularımızı aktif hale getirerek algılarımızı açmayı ve beynimizdeki olumsuzlukları pozitif hale getirmeyi sağlar . Okulumuzda da eğitim , davranış ve hedeflerde kısacası öğrenci ve öğretmenlerimizi olumsuz etkileyen her türlü faktörleri pozitif kılmak için NLP uygulanmaktadır. Örneğin ; öğrencilerin sınav kaygısı , okula uyum sağlaması , arkadaşlık ilişkileri ya da kişisel her olumsuz düşünce NLP sayesinde yön değiştirir ve pozitif düşünmeye , hayata mutlu bakmaya başlarlar .

NLP nasıl uygulanır ?

Okulumuzda her gün 13:10  – 13:20 saatleri arasında NLP uygulanmaktadır .

Öncelikle öğrencilerimiz dik bir şekilde oturur .

Gözlerini kapattıktan sonra avuç içlerini birleştirip çenelerinin altına yerleştirirler .

Derin derin nefes alıp beyinlerinin sakinleşmesini ve odaklanmaları sağlanır .

Bu sırada beyinlerini sakinleştirecek bir müzik eşliğinde olumlama yapılır .

Öğretmen sakin bir ses tonuyla tespit edilen öğrencileri olumsuz ve karamsar etkileyen düşünceler yada davranışları değiştirmek için pozitif cümleler söyleyerek öğrencilerin bilinç altına ulaşır ve çok boyutlu algı oluşturmayı sağlar .

Öğrenciler bu sırada söylenen sihirli cümleleri içinden tekrar eder ve tam anlamıyla beyin rota değiştirir .

NLP bittikten sonra öğrenciler gözlerini açıp öğretmenlerine gülümserler ve mutlu olurlar .

Sürekli NLP uygulamak beyni bu yönteme alıştırır ve kişinin bundan sonraki hayatında karşılaşacağı tüm zorluklarda daha sakin kalır , yaratıcı çözümler bulur , kendini ve çevresini mutlu eder . Okulumuz NLP sayesinde öğrencilerimizi hayat zorluklarına hazırlar , onlara farklı açılardan bakma fırsatı verir. Kısacası , negatif limanlardan pozitif sulara .

Lisede Pelikan’ı Tercih Eden Çıtayı Yükseltiyor

Lise eğitimi için Özel Pelikan’ı tercih eden öğrenciler çıtayı yükseltti. LGS’de elde ettikleri yüzdelik dilim ile YKS 2022’de yerleştiği sıralama karşılaştırıldığında Pelikan Fen ve Anadolu