Özel Pelikan Eğitim Kurumları’nda NLP

NLP ( Neuro Linguistic Programming ) sinir dili programlama demektir .

Neuro:  Beynimiz ve duyularımızı ifade eder .

Linguistic: Kullandığımız dil ve davranışları tanımlar .

Programming: Algı ve ifadeler arasında bağ kurmamızı sağlar .

Her şey beyinle başlar . Beyin davranışımızın , düşüncemizin ve algımızın temel taşıdır. Hayatımızda karşılaştığımız olumlu yada olumsuz her türlü düşünce beynimizi etkiler. NLP , karşılaştığımız bu olumsuz sorunları olumlu düşündürmeye yönelten eşsiz bir yöntemdir . Özel Pelikan Eğitim Kurumu NLP aracılığıyla  “Pozitif düşünün ki beyninizdeki olumsuz düşünce yerini pozitif sonuçlara bıraksın ! “ metodolojisi ile öğrencilerimiz yepyeni algılara açık hale geliyor.

NLP ne işe yarar ?

Bazen sinirli , stresli veya karamsar olduğumuz durumlar olabillir . NLP , zihnimizin nasıl çalıştığını ve dünyaya nasıl açılardan baktığımızı fark etmemizi sağlar. Bunun yanı sıra , başkalarıyla iletişim kurmada uyumlu olmamızı , duyularımızı aktif hale getirerek algılarımızı açmayı ve beynimizdeki olumsuzlukları pozitif hale getirmeyi sağlar . Okulumuzda da eğitim , davranış ve hedeflerde kısacası öğrenci ve öğretmenlerimizi olumsuz etkileyen her türlü faktörleri pozitif kılmak için NLP uygulanmaktadır. Örneğin ; öğrencilerin sınav kaygısı , okula uyum sağlaması , arkadaşlık ilişkileri ya da kişisel her olumsuz düşünce NLP sayesinde yön değiştirir ve pozitif düşünmeye , hayata mutlu bakmaya başlarlar .

NLP nasıl uygulanır ?

Okulumuzda her gün 13:10  – 13:20 saatleri arasında NLP uygulanmaktadır .

Öncelikle öğrencilerimiz dik bir şekilde oturur .

Gözlerini kapattıktan sonra avuç içlerini birleştirip çenelerinin altına yerleştirirler .

Derin derin nefes alıp beyinlerinin sakinleşmesini ve odaklanmaları sağlanır .

Bu sırada beyinlerini sakinleştirecek bir müzik eşliğinde olumlama yapılır .

Öğretmen sakin bir ses tonuyla tespit edilen öğrencileri olumsuz ve karamsar etkileyen düşünceler yada davranışları değiştirmek için pozitif cümleler söyleyerek öğrencilerin bilinç altına ulaşır ve çok boyutlu algı oluşturmayı sağlar .

Öğrenciler bu sırada söylenen sihirli cümleleri içinden tekrar eder ve tam anlamıyla beyin rota değiştirir .

NLP bittikten sonra öğrenciler gözlerini açıp öğretmenlerine gülümserler ve mutlu olurlar .

Sürekli NLP uygulamak beyni bu yönteme alıştırır ve kişinin bundan sonraki hayatında karşılaşacağı tüm zorluklarda daha sakin kalır , yaratıcı çözümler bulur , kendini ve çevresini mutlu eder . Okulumuz NLP sayesinde öğrencilerimizi hayat zorluklarına hazırlar , onlara farklı açılardan bakma fırsatı verir. Kısacası , negatif limanlardan pozitif sulara .

Son 33

Değerli öğrenciler, sınav sürecinin en kritik dönemlerinden birine adım atıyoruz. Kalan süreçte yapılan çalışmalar artık altın değerinde. İstisnasız bir gerçek var ki tüm bu sınav